درب اتوماتیک زیر سقفی

درب های اتوماتیک زیرسقفی

درب اتوماتیک زیر سقفی یا سکشنال در طرح و رنگ های متنوع و در ابعاد گوناگون و استاندارد قابل ارائه می باشد . قابل ذکر است حالت باز و بسته شدن درب اتوماتیک زیر سقفی سبب شده که این درب را با نام درب اتوماتیک زیر سقفی یا درب سکشنال نیز بشناسند ، همچنین به دلیل سرعت بالای باز و بسته شدن و جلوگیری از اتلاف انرژی ، درب اتوماتیک زیر سقفی یکی از پرکاربردترین درب های مورد استفاده در کارخانجات اروپایی می باشند.

درب های اتوماتیک زیر سقفی بهترین راه حل برای محیط هایی است که محدودیت ارتفاع ، مانعی برای نصب دربهای معمولی می باشد. درب های سکشنال به علت استفاده از فنرهای بالانس که وزن اصلی پنل ها را بالانس می کند ، ضمن کاهش فشار وارده بر موتور سیستم ، تردد نا محدود را برای این سیستم به ارمغان می آورد.

بدین ترتیب در مکانهایی که نیاز به درب اتوماتیک با تردد بالا می باشد درب اتوماتیک سکشنال با اصطحلاک کم و عدم نیاز به سرویس های دوره ای یکی از بهترین گزینه ها می باشد.

 

درب اتوماتیک زیر سقفی

 

ویژگی های موتور های درب سکشنال

موتور سقفی

 • حداکثر نیروی کشنده موتور ۱۰۰۰ نیوتن
 • تنظیم زمان بسته شدن اتوماتیک
 • حساسیت سیستم در برخورد با مانع
 • قابلیت تنطیم نیمه باز شدن درب
 • مجهز به لامپ روشنایی محیطی

موتور ساید

خصوصیات ویژه درب اتوماتیک زیر سقفی یا سکشنال

 • جنس درب : پرده anti-static UPVC Curtain
 • نوع موتور side یا سقفی
 • قابلیت تعبیه پنجره دید ازجنس پرده pvc
 • عایق صوت و حرارت
 • ضریب ایمنی بالا
 • مقاوم در برابر جریان باد
 • قابل نصب در فضای داخلی و خارجی ساختمان
 • قابل ارا ئه در رنگ های مختلف
 • قابلیت نصب پنجره دید و درب نفر رو در میانه درب
 • قابل ارایه به صورت FULL VISION

درب  اتوماتیک زیر سقفی یا سکشنال از چند پنل تشکیل شده است که توسط لولاهای فولادی به یکدیگر متصل شده اند. درب های اتوماتیک سکشنال با استفاده از ریل های جانبی قادر خواهند بود که از حالت عمودی در حالت باز به حالت افقی و موازی با سقف در حالت بسته در آیند ، بنابر این نحوه عملکرد سبب می شود تا بهترین میزان باز شو در عرض و ارتفاع حاصل آید. همچنین به علت ساختار خاص پنل های درب سکشنال که درآن فوم پلی یورتان به عنوان یکی از اجزای اصلی داخل پنل شناخته می شود ، در مکانهایی که کاهش تبادل حرارت محیط داخل و خارج مورد نیاز می باشد، درب اتوماتیک زیر سقفی به عنوان یک عایق حرارتی نقش بسزایی در این قسمت ایفا می کند. قابل ذکر است درب های سکشنال یا زیر سقفی با توجه به آزمایش های مختلف مورد تایید دستورالعمل اتحادیه اروپا بوده و دارای نشان استاندارد می باشد.

مزایای درب های زیر سقفی

 • امنیت تردد عابرین پیاده
 • توقف خودرو زیر درب
 • مطمئن در عملکرد
 • ضد نفوذ به منظور جلوگیری از ورود سارقین
 • ایمن و با عایق بندی بسیار مناسب در برابر آب و حرارت
 • زیبایی ظاهری متفاوت و هماهنگ با نما
 • حرکت بی صدا
 • سرعت بالا و تردد نامحدود
 • ساده ترین سیستم خلاص کن دستی
 • بی نیاز از سرویس

خصوصیات دربهای اتوماتیک زیر سقفی

درب های اتوماتیک سکشنال

درب اتوماتیک سکشنال الکترو حفاظ از چندین پنل هر کدام به ارتفاع ۴۸ سانتی متر و ضخامت ۴.۶  سانتی متر تشکیل شده است که درون این پنل ها با فوم پلی اورتان فشرده پر شده است که این امر باعث تبدیل شدن این درب به عایق کامل صوت و حرارت می شود. ارتفاع بازشو این درب ها بین ۲.۲۰ متر الی ۲.۴۰ متر بسته به نیاز مشتری متغیر می باشد.

عرض پنل با توجه به متغیر بودن ورودی ها در اندازه های مختلف موجود می باشد. حرکت این درب ها به صورت ۹۰ درجه از حالت افقی به حالت عمودی می باشد که این زاویه حرکت ، کمترین فضا را اشغال می کند و حرکتی کاملا بی صدا را به ارمغان می آورد.

نمای این درب ها از جنس ورق فولادی دوجداره دارای پوشش رنگ الکتروستاتیک در رنگ ها و طرح های مختلف می باشد. پرطرفدارترین رنگ های مورد استفاده سفید ، کرم و طرح چوب می باشد که با انواع نماهای مدرن و کلاسیک سازگار است و زیبایی منحصر به فردی را به ارمغان می آورد.

 

درب اتوماتیک زیر سقفی

 

درب اتوماتیک سکشنال

درب اتوماتیک زیرسقفی

درب اتوماتیک سکشنال انتخاب ایده آل و بسیار مناسب که علاوه بر سهولت در استفاده، دارای کیفیت مطلوب بوده و از ظاهری زیبا و هماهنگ با نمای ساختمان نیز برخوردار می باشد. درب سکشنال دارای بالاترین استانداردهای روز آمریکا و اروپا بوده و جزو مدرن ترین درب های اتوماتیک حال حاضر در بازار جهان می باشد.

که با در نظر گرفتن رویکرد و توصیه معماران، سازندگان و در نهایت مصرف کنندگان، هم از نظر کیفیت و هم از نظر زیبایی بهترین انتخاب جهت اتوماسیون درب ورودی پارکینگ ساختمان ها به شمار می آید.

درب سکشنال مصرف بسیاری در پارکینگ ساختمانهای هوشمند و مدرن امروزی دارند. درب زیرسقفی (سکشنال) استاندارد روز اروپا می باشند و به علت مکانیزم خاص و مزیت های این درب اتوماتیک در ایران نیز مورد توجه فراوان قرار گرفته و به زودی جای جک پارکینگی و درب کرکره ای را خواهند گرفت.

درب های زیرسقفی سکشنال ، مناسب فضاهایی می باشند که از لحاظ ارتفاع و فضای پارکینگ دارای محدودیت می باشند. فضای لازم برای نصب درب سکشنال بین ۲۰ تا ۲۵ سانتی متر از ارتفاع می باشند.

مکانیزم خاص درب اتوماتیک زیر سقفی سکشنال باعث می شود که به کمک فنرهای بالانس و ریلهای خاص، درب در زیر سقف جمع شده و حجم و فضای بسیار محدودی از پارکینگ را می گیرد و سریع و بی صدا باز و بسته شوند. به همین دلیل به درب سکشنال درب زیرسقفی نیز می گویند.

درب اتوماتیک سکشنال دارای سیستم ضد سقوط (anti drop) نیز می باشند که در شرایطی که فنرها و کابل ها عمل نکنند ، از سقوط درب و صدمات احتمالی ناشی از آن جلوگیری کند. توجه کنید که اگر گاراژ شما تعدادی (شاه تیر زیر سقفی) دارد باید بررسی کنید که آیا خط سیر می تواند بر روی سقف قرار گیرد یا خیر.

دورتا دور درب های اتوماتیک سکشنال طوری آب بندی شده است تا از ورود هر چیزی به فضای داخل پارکینگ جلوگیری کنند.

ویژگی بارز درب سکشنال این است که فضای کمی را اشغال می کنند و در حقیقت از فضای سقف پارکینگ جهت عملیات باز و بسته شدن خود استفاده می کنند و بنابراین عرض مفید و قابل استفاده برای عبور ماشین بیشینه می شود. همچنین این امکان را می دهد که ماشین را بسیار نزدیک درب پارکینگ پارک کنید.

همچنین اگر درب مستقیم رو به پیاده رو یا خیابان باز می شود ، به دلیل عملیات  در راستای عمودی ، موجب آسیب دیدن افرادی که در حال عبور از پیاده رو می باشند نمی گردد.

این دربها از تنوع رنگی بسیاری برخوردار می باشند و با قابل انطباق با نمای ساختمان می باشند.

درب اتوماتیک سکشنال یا درب اتوماتیک زیرسقفی مناسب برای پارکینگ هایی با تردد بسیار بالا می باشند. درب سکشنال توسط فنرهای بالانس بسیار قوی، فشار اضافی را کم می کند و وزن اصلی پانل های درب سکشنال را به تعادل می رساند.

در کنار انتخاب یک سیستم اتوماسیون خوب و استاندارد روز اروپا و امریکا (موتور کشنده)، می توان در تردد بسیار بالا از موتور کشنده برای درب سکشنال استفاده کرد. به علت استفاده از چرخ های ضد سایش و ریل های نگهدارنده، استهلاک درب سکشنال در مقایسه با دیگر سیستمهای درب اتوماتیک بسیار کم و ناچیز است.

سیستم های موتوری که برای اتوماتیک کردن درب سکشنال یا زیرسقفی به کار می رود از تنوع بسیار زیادی بر خوردار بوده و هر کدام از این موتورها دارای مزایا و معایب خاص خود می باشند که توسط مشاوره از کارشناسان مرکز خدمات درب های اتوماتیک مناسب ترین راهکار، بررسی و سپس به شما ارائه خواهد شد.

پنل درب اتوماتیک زیر سقفی ( سکشنال)

 

پنل درب اتوماتیک زیر سقفی | ساختار کلی درب سکشنال از چند پانل تشکیل شده است. ضخامت پنل ها ۴۶ میلی متر می باشد و درون این پانل ها با فوم پلی اورتان فشرده پر شده است که این مهم باعث تبدیل شدن این درب به عایق کامل صوت می شود. ساختار پانل ها از نوع فولاد گالوانیزه با قطر ۰.۴ میلی متر می باشد که روی آن را ۱۶ میکرون عنصر روی پوشش داده است. این پانل ها در قسمت های داخلی در بالا و پایین با قطعات مخصوص به خوبی به یکدیگر متصل شده اند. ارتفاع استاندارد بازشو در درب سکشنال حداقل ۲٫۲۰ متر الی ۲٫۷۰ متر می باشد و خارج از این ابعاد درب صنعتی محسوب می شود.

طریقه باز و بسته شدن درب اتوماتیک سکشنال (زیر سقفی)

درب اتوماتیک سکشنال با کمک موتور و فنر کشنده پانل ها را به سمت بالا کشیده و به صورت نود درجه در زیر سقف قرار می دهد. حرکت درب سکشنال بسیار نرم و روان می باشد و دارای کم ترین صدا در بین درب های اتوماتیک می باشد.

استفاده از فضای سقف باعث می شود تا بتوان از فضای پارکینگ بیشترین بهره را برد و بتوان تا نزدیکی درب پارک کرد ، همچنین در قسمتی از موتور درب زیرسقفی نوعی سیستم خلاص کن دستی وجود دارد که در مواقع قطع برق می توان درب را خلاص نمود و با دست به راحتی باز و بسته کرد.

درب اتوماتیک زیر سقفی

درب های زیر سقفی و زیر سطحی وغیره

پنل های درب زیر سقفی : پنل های درب سکشنال دارای ضخامت ۴۵ میلیمتری هستند. این پنل ها از فولاد گالوانیزه با ضخامت ۰٫۴ میلی متر ساخته شده است. این پنل ها در قسمت های داخلی در بالا و پایین به خوبی به یکدیگر متصل شده اند.

پنل های درب اتوماتیک سکشنال دارای مدل های مختلفی هستند که به خوبی در تکمیل معماری و نمای منازل موثر می باشند.

حالت باز و بسته شدن درب سکشنال سبب شده که این درب را با نام درب زیر سقفی نیز بشناسند همچنین به دلیل سرعت بالای باز و بسته شدن و جلوگیری از اتلاف انرژی ، درب های سکشنال یکی از پرکاربردترین درب های مورد استفاده در کارخانجات اروپایی می باشند.

پنل های درب اتوماتیک سکشنال دارای ضخامت ۴۵ میلیمتری هستند.

این پنل ها از فولاد گالوانیزه با ضخامت ۰٫۴ میلی متر ساخته شده است. این پنل ها در قسمت های داخلی در بالا و پایین به خوبی به یکدیگر متصل شده اند.

پنل های درب اتوماتیک سکشنال دارای مدل های مختلفی هستند که به خوبی در تکمیل معماری و نمای منازل موثر می باشند . درب های سکشنال به خوبی می توانند با نمای هر ساختمانی مطابقت یابد و به این صورت بر زیبایی نمای ظاهری منازل افزوده می شود .

همان طور که می دانید موتورهای درب اتوماتیک متنوع هستند. شما باید توجه نمایید که هزینه تعمیرات درب اتوماتیک پارکینگ بنابر نوع اشکال و همچنین نوع مدل درب متفاوت است. این کار تخصص مرکز خدمات درب های اتوماتیک است.

شما می توانید برای برآورد هزینه تعمیرات درب اتوماتیک پارکینگ با شماره های ۰۹۱۲۹۵۴۲۲۶۰۰۲۱۴۴۴۸۴۵۴۱  تماس بگیرید و اشکالات مربوط به این اقدامات را تشریح نمایید تا هزینه تخمینی را برای شما محاسبه کنند.