درب اتوماتیک بازویی

درب اتوماتیک بازویی

درب اتوماتیک بازویی جزء درب هایی است که به صورت هوشمند باز و بسته می شوند. از درب اتوماتیک بازویی برای سهولت تردد و امنیت در پارکینگ ها استفاده می شود. عضو اصلی در ساخت درب پارکینگ اتوماتیک جک ها می باشند.

جک های مورد استفاده در درب پارکینگ از مواد ، متریال و قطعات و موتور های مختلفی ساخته شده اند و در بازار عرضه می شوند . برای انتخاب بهترین جک درب پارکینگ نکته مهم ساختار موتور آن است که باید به آن توجه شود.

موتور جک درب اتوماتیک بازویی

درب های اتوماتیک لولایی و یا بازویی

موتور جک درب اتوماتیک بازویی بر روی درب های موجود در ساختمان قابل نصب می باشد که به صورت یک لت و دو لت باز و بسته می شود و به وسیله چشم الکترونیکی و یا دستگاه کارت خوان فرمان می گیرد.

راهنمای خرید درب اتوماتیک بازویی

خرید درب اتوماتیک بازویی

خرید از فعالیتهای تقریبا روزانه انسانهاست انجام یک خرید آگاهانه , میتواند نقش مهمی در بر طرف شدن نیازهای خریداران داشته باشد. خرید درب اتوماتیک مانند هر کالای دیگر مستلزم داشتن اطلاعات و آگاهی است که میتواند در بر طرف شدن نیازهای آنی و آتی خریداران نقش مهمی را داشته باشد و آسایش و آرامش خیال و منفعت اقتصادی را برای خریداران به ارمغان آورد.

 

درب اتوماتیک بازویی

 

درب های اتوماتیک لولایی و یا بازویی

درب های اتوماتیک لولایی

در انتخاب یک درب اتوماتیک مخصوص عابرین چند عامل نقش اساسی و مهم را ایفاء می کند :

– نوع کاربری محل (مثلا بیمارستان , هتل , مرکز خرید یا ادارات دولتی )

– تعداد ترافیک یا تردد روزانه

– مقدار بودجه قابل دسترس برای تهیه درب اتوماتیک

– عوامل فوق نقش عمده تعیین کننده در انتخاب نوع دستگاه تعمیر جک پارکینگ را دارا هستند.

دربهای اتوماتیک مخصوص عابرین در یک تقسیم بندی کلی برحسب مکانیزم عملکرد به انواع زیر قابل تقسیم بندی هستند  :

– دربهای اتوماتیک کشوئی  (Automatic sliding doors)

– دربهای اتوماتیک لولائی  (swing doors Automatic)

– دربهای اتوماتیک گردان  (Automatic revolving doors)

– دربهای اتوماتیک بادبزنی یا اتوبوسی یا فولدینگ  (Folding doors Automatic)

درب های اتوماتیک لولایی

درب اتوماتیک لولایی

درب های کرکره ای به طور معمول از گذشته تا کنون برای مغازه ها استفاده می شد. با ورود سیستم اتوماتیک آن در ایران همراه با تغییرات صورت گرفته برای اتوماتیک کردن کرکره مغازه ها ، گروهی از مردم برای خانه های مسکونی خود از این سیستم استفاده نمودند.

ساختار موتور جک الکترومکانیکی

جک های الکترو مکانیک در واقع همان سیستم گیربکس مکانیکی میباشد که حرکت چرخشی را به حرکت خطی تبدیل می کند. مکانیزم حرکت این جک های بازویی رتو و چرخ دنده میباشد، رتور که داخل استاتور قرار دارد با خاصیت مغناطیسی حرکت میکند و چرخ دنده را میچرخاند.

چرخ دنده می تواند از جنس برنجی و یا پلاستیکی باشد. چرخ دنده هم که به شفت گیربکس متصل است حرکت چرخشی را به میل ماردان منتقل میکند و آن را میچرخاند. میل ماردان مانند یک پیچ بزرگ عمل میکند و مهره ماردان را که مانند یک مهره بزرگ ولی ثابت ( برون چرخش) است را به جلو و یا عقب میراند.

شفت استیل جک نیز که متصل به مهره ماردان است با عقب و جلو رفتن مهره ماردان روی ماردان حرکت کرده و درب را باز و بسته میکند.

در موقع خرابی درب بازویی پارکینگ موارد زیر را بررسی نمائید :

– ریموت کنترل خود را چک کنید

– عملکرد جک ها را کنترل کنید

– برد اصلی درب را بررسی کنید

– چشمی های درب را بررسی کنید

 

درب اتوماتیک بازویی

 

حس گر ایمنی در لبه های درب اتوماتیک

لبه های درب اتوماتیک

اگر سیستم درب های اتوماتیک به وسایل امنیتی مناسبی مجهز نگردند علیرغم تمام فوایدی که دارند می توانند خطرساز نیز باشند . ازجمله این تجهیزات امنیتی لبه های ایمنی حساس به فشار را می توان نام برد . لبه های ایمنی نوعی از تجهیزات امنیتی درب های اتوماتیک هستند که درلبه های دور قاب درب واقعی می شوند.

این تجهیزات در اثر لمس کردن مانع با استفاده از سنسورهای حساس به فشار عمل می کنند بدین ترتیب که در حین بسته شدن درب در صورت تماس یافتن یا لمس کردن این لبه ها با مانع ، پیامی به درب بازکن ها فرستاده می شود که حرکت درب را متوفق کند یا جهت حرکت درب را معکوس گرداند.

لبه های ایمنی از طریق کابل کشی به برد کنترل درب وصل می گردد که انجام این کابل کشی بسیار زمان بر است و نیز می تواند خطرناک هم باشد . دراین راستا استفاده از نوع بیسیم این تجهیزات کارا بسیار آسان تر می سازد.

سیستم بیسیم لبه های امنیتی شامل یک فرستند است که با باتری کار می کند و به لبه های امنیتی وصل است و یک گیرنده که به کنترل پانل وصل است و بدین ترتیب یک لینک وایرلس بین لبه های ایمنی دور درب و کنترل پانل درب برقرار می گردد که نیاز به کابل کشی های و قت برو هزینه بر را برطرف می سازد.

ازجمله کاربردهای حسگر های لبه های امنیتی می توان برای درب های اتوماتیک ، راه بندها و رولر شاتر (درب اتوماتیک کرکره ای) و درب های گاراژی نام برد. این سیستم می تواند در هر قسمتی از ردب های لولایی و اسلایدی پارکینگی که امکان حرکت و خطر برخورد وجود دارد نصب گردد.

آنها در حقیقت همانند مرزهایی هستند که درلبه های درب کشیده می شوند تا از مکان برخورد و تصادفات زیان بار و خطرناک جلوگیری کنند. با وجود یک چنین تجهیزاتی و سایر تجهیزات امنیتی دیگر جایی برای به خطر افتادن امنیت وجود نخواهد داشت.

 

درب اتوماتیک لولایی چیست

این سیستم بر روی درب های موجود در ساختمان قابل نصب می باشد که به صورت یک لت و دو لت باز و بسته می شود و به وسیله چشم الکترونیکی و یا دستگاه کارت خوان فرمان می گیرد.

ساختار جک پنوماتیکی

جک های پنوماتیکی از آنجایی که در هنگام باز و بسته کردن درب از هیچ موتوری استفاده نمی کند پس هنگام باز و بسته کردن درب بسیار بی سر و صدا عمل می کند. فقط زمانی که باد کمپرسور خالی شود، برای شارژ باد سر و صدا ایجاد می شود که به همین علت کمپرسور را داخل تابلو نصب می کنند تا این مشکل حل شود.

جک پنوماتیکی دارای قدرت کمی هستند. تقریبا هر لنگه در به وزن ۲۵۰ کیلوگرم قدرت دارند، ولی در عوض توانایی باز و بسته شدن در تعداد خیلی زیاد را در شبانه روز دارند.

بزرگ ترین ضعف آنها این است که نمی توانیم برنامه ریزی هایی نظیر کنترل سرعت ، ترمز ، برنامه کاربرد سنسور ها ، تنظیم قدرت موتور و … را در آنها انجام دهیم.

یک سیستم درب پنوماتیکی علاوه بر جک از قسمتهای مختلفی تشکیل شده است :

کمپرسور هوا ، شیر پنوماتیکی برقی ، سه راهی ، بازوهای جک ، قفل بادی

راهنمای خرید درب های اتوماتیک

در انتخاب یک درب اتوماتیک مخصوص عابرین چند عامل نقش اساسی و مهم را ایفا می کند :

– نوع کاربری محل (مثلا بیمارستان , هتل ,مرکز خرید یا ادارات دولتی )

– تعداد ترافیک یا تردد روزانه

– مقدار بودجه قابل دسترس برای تهیه درب اتوماتیک

عوامل فوق نقش عمده تعیین کننده در انتخاب نوع دستگاه تعمیر جک پارکینگ را دارا هستند.

 

درب اتوماتیک بازویی

 

دربهای اتوماتیک مخصوص عابرین در یک تقسیم بندی کلی برحسب مکانیزم عملکرد به انواع زیر قابل تقسیم بندی هستند:

– دربهای اتوماتیک کشوئی  (Automatic sliding doors)

– دربهای اتوماتیک لولائی  (swing doors Automatic)

– دربهای اتوماتیک گردان  (Automatic revolving doors)

– دربهای اتوماتیک باد بزنی یا اتوبوسی یا فولدینگ  (Folding doors Automatic)

اجزای درب اتوماتیک هوشمند

درب اتوماتیک هوشمند

– چشم های الکترونیک

– کنترلر

– موتور درب

– ریل

– تسمه و فولی

– دیگر اجزای درب

+ سیستم چگونه حد نهایی باز و بسته شدن دربها را تشخیص می دهد؟

– در این دربها معمولا از سرو موتور استفاده می شود.

– سرو موتور الکتروموتوری است که با اعمال پالس های کنترلر میزان چرخشش به دقت قابل کنترل است.

در زمان نصب وقتی نصاب می خواهد سیستم را تنظیم کند کنترلر ، سیستم درب را باز و بسته می کند و جایی که فشار به موتور می آید را محل باز شدن یا بسته شدن کامل در حافظه خود ذخیره می کند.

تسمه درب های اتوماتیک به صورت رفت و برگشتی کار می کند و یک لنگه از دربها به خط پایینی تسمه متصل می شود و لنگه دیگر به خط بالایی تسمه. در نتیجه وقتی موتور به یک جهت می چرخد ، دو لنگه درب از هم فاصله می گیرند و وقتی موتور به جهت دیگر می چرخد دو لنگه درب به سمت هم می آیند.

وقتی دربها از حالت حرکت می خواهند متوقف شوند ، مانند زمانی که :

– دربها در حال بسته شدن هستند و کمی مانده به هم برخورد کنند.

– زمانی که کمی مانده دربها کاملا باز شوند و به انتهای مسیر برسند.

درب اتوماتیک

تعمیر درب اتوماتیک

درب به طور معمول شامل یک یا دو پانل جامد ، است که چرخش در لولا به صورت افقی. این لولا ها به لبه ی درب متصل می شوند ، اما درب هایی نیز وجود دارد که کشویی ، چرخش و چرخش دارند. هدف اصلی درب کنترل دسترسی فیزیکی است.

درب ها در جلوگیری از گسترش آتش سوزی و مانع ایجاد سر و صدا هستند بسیاری از دربها با مکانیزم های قفل مجهز به ورود به افراد خاص و جلوگیری از دیگران هستند.

درب برای کنترل مکان فیزیکی در یک فضای با محاصره رانده های هوا مورد استفاده می باشد ، به طوری که ممکن است فضای داخلی به طور موثرتر گرم یا سرد شود. هنگامی که بسته می شود ، یک درب به طور معمول انتقال هوا را از یک طرف به سمت دیگر متوقف می کند.

ساختارهای مشابهی که اجازه می دهند هوا از طریق برخی از اشکال درب وارد شود ، دروازه نامیده می شود .

درب ها ممکن است در ایجاد یک تصور از آنچه فراتر از آن هستند ، داشته باشند. برای مثال ، نگهداری مناطق اداری و کارخانه های یک ساختمان جداگانه. در تنظیمات رسمی کمتر ، درب نیز ممکن است به عنوان نشانه تمایل به حفظ حریم خصوصی دیده می شود. به عنوان یک شکل از حسن نیت و محبت ، مردم اغلب قبل از باز کردن درب و ورود به اتاق ضربه بزنند.

به عنوان مثال ، داشتن دسترسی به درب ، از جمله نگهداری یا دریافت کلید در آن ، ممکن است اهمیت خاصی داشته باشد. به طور مشابه ، درب ها و درب ها اغلب به عنوان درب اتوماتیک هستند.

درب اتوماتیک بازویی نوعی درب پارکینگ پیشرفته و مدرن بحساب می آید که منبع تغذیه آن موتور جک بازویی می باشد و با قدرت برق کار می کند. کنترل این درب بوسیله چشمی های نصب شده روی دیوار یا توسط یک ریموت کنترل از راه دور صورت می گیرد.

درصورت باز و بسته نشدن درب پارکینگ و یا خرابی موتور جک و هرکدام از قطعات درب اتوماتیک بازویی می توانید با پشتیبانی مرکز خدمات درب های اتوماتیک تماس حاصل نمائید و با خیالی آسوده تعمیر درب اتوماتیک پارکینگ خود را به تکنسین های کارآزموده و مجرب ما بسپارید.

درب اتوماتیک بازویی  ,ساختار موتور جک الکترومکانیکی , جک هیدرولیکی ,جک پنوماتیکی

همان طور که می دانید موتورهای درب اتوماتیک متنوع هستند. شما باید توجه نمایید که هزینه تعمیرات درب اتوماتیک پارکینگ بنابر نوع اشکال و همچنین نوع مدل درب متفاوت است. این کار تخصص مرکز خدمات درب های اتوماتیک است.

شما می توانید برای برآورد هزینه تعمیرات درب اتوماتیک پارکینگ با شماره های ۰۹۱۲۹۵۴۲۲۶۰۰۲۱۴۴۴۸۴۵۴۱  تماس بگیرید و اشکالات مربوط به این اقدامات را تشریح نمایید تا هزینه تخمینی را برای شما محاسبه کنند.